Jdi na obsah Jdi na menu

Napsali o nás

3. 1. 2013

 

Štítarské hasiče dokázal porazit jen tým Extra ligy ČR v požárním útoku

Z ICE CUPU. Štítarští obětovali útoku naprosto všechno. 

25.1.2014 07:00

Z ICE CUPU. Štítarští obětovali útoku naprosto všechno. Autor: SDH Štítary

Štítary, Dolní Hradiště /FOTO/ – Na ICE CUPu v Dolním Hradišti skončili mezi 24 týmy druzí!

 
 
 

Jubilejního 10. ročníku soutěže v požárním útoku, ICE CUPu v Dolním Hradišti na severním Plzeňsku, se v sobotu 18. ledna zúčastnila dvě družstva dobrovolných hasičů ze Štítar.

„Tým A měl cíl pokusit se o co nejlepší výsledný čas v soutěži, tým B si jel hlavně zaběhat v bezvadné atmosféře zimní soutěže, sbírat zkušenosti a v neposlední řadě krýt záda áčku," říká za Štítarské Jaroslav Lešek ml.

Na letošní ročník závodů v požárním útoku se ze západních a středních Čech přihlásil rekordní počet 24 družstev mužů a tři týmy žen.

„Při rezervaci startovního pořadí bylo družstvu A přiděleno startovní číslo 8 a béčko šlo na start jako 15. Po příjezdu na ´místo činu´ nás oproti loňsku nečekaly typicky zimní podmínky, tím pádem jsme byli ušetřeni omrzlin a jiných požitků při minusových teplotách. Teploměr se pohyboval v rozmezí jednoho až dvou stupňů nad bodem mrazu," vypráví Lešek s tím, že za této situace pořadatelé očekávali i možné pokoření dosavadního rekordu místní trati.

Předtím, než se k útoku dostal štítarský A tým, se závodníkům podařilo jen jednou dokončit pokus pod hranicí 16 sekund. Štítarským se časomíra zastavila na hodnotě 15:48 s na levém terči a 15:79 s na terči pravém.

„Klukům se započítával fantastický čas 15:79 s, což znamenalo průběžné první místo. Následovalo však ještě dalších 17 pokusů mužských týmů, včetně našeho béčka. To dokončilo svůj útok v pěkném čase – levý proud 16:94 s a pravý proud 17:47 s. Výsledný čas stačil na 11. místo, což bylo v první polovině startovního pole v silně obsazené soutěži," podotýká.

Štítarský A tým si udržel průběžné první místo až do předposledního pokusu soutěže, který provedlo družstvo SDH Bezděkov pod Třemšínem.

„Tento tým hasičů se zúčastňuje prestižního seriálu soutěží EXTRA Liga ČR v požárním útoku, a patřil tudíž mezi favority soutěže. Potvrdil to novým rekordem trati, útok zvládli Bezděkovští za 15:44 s, takže náš doposud vedoucí A tým odsunuli na druhou příčku," popisuje Lešek.

Stříbro se nakonec družstvu Štítary A podařilo udržet až do konce soutěže. Zvláště Áčko potěšilo druhým místem, zároveň dosáhlo svého nejlepšího výsledku v soutěži, v níž startují účastníci Západočeské Hasičské ligy.

„Samozřejmě nás těší, že náš A tým dokázal na Ice Cupu v Dolním Hradišti porazit jen účastník EXTRA Ligy České republiky v požárním útoku. Poděkování za sportovní výkony patří nejen oběma týmům, ale také hostům, Liborovi Podlipskému a Liborovi Váchalovi, kteří běželi na postech proudařů a podíleli se na tomto super výsledku," říká Lešek.

Velký podíl na stříbrné příčce Štítarských má prý jejich opravená ´mašina´.

„Opravu naší hasičské stříkačky prováděl Jan Kulovaný, zvaný Koulík, ze Starého Rožmitálu. S úpravou, již na stříkačce provedl, jsme nadmíru spokojeni. Honzo, děkujeme!" připojují hasiči.

„I když nám trofej za první místo, porcelánový sněhulák, doslova proklouzl mezi prsty, příštího ročníku ICE CUPU se rádi zúčastníme znovu," dodávají Štítarští.

17. března 2013 - Trénink na výstup na věž - fotogalerie

V neděli 17. března 2013 uspořádal velitel JSDH Horšovský Týn kondiční trénink pro členy jednotky SDH Horšovský Týn a pro soutěžní družstvo SDH Štítary. Hasiči si svoji zdatnost vyzkoušeli při výstupu na horšovskotýnskou věž kostela sv. Petra a Pavla. Výstup se prováděl s dýchacím přístrojem Saturn S7 a se stočenou hadicí C v ruce. Tato výstroj nebyla vybrána náhodně, protože hasiči s obou zúčastněných jednotek se chystají na dubnovou soutěž do Domažlic. Tam se již tradičně koná soutěž Výstup na domažlickou věž.

Trénink na věž Horšovský Týn

vez-v-hors.-tyne.jpg

 

 

 

 

Bramborová medaile z Ice Cupu štítarské hasiče nezlomila

Štítarští hasiči na Ice Cupu v Dolním Hradišti.

Štítarští hasiči na Ice Cupu v Dolním Hradišti. Autor: Foto: SDH Štítary

dnes 08:57

Štítary, Dolní Hradiště – Štítarští hasiči se ze svého premiérového startu na letošním Ice Cupu v Dolním Hradišti vrátili se čtvrtým místem.

 

Odjížděli sice s mnohem vyššími cíli, protože se na ledovou soutěž tvrdě připravovali, ale i když se vrátili bez medaile, dokázali za sebou nechat dalších jedenáct, na této soutěži již otrlých týmů.

„Premiéru si nechtěl nikdo nechat ujít, a tak vyrazila na soutěž dvě družstva. I přes tvrdý trénink v každém počasí se nedařilo tak, jak bylo naplánováno. Chtěli jsme  pohárové umístění. Družstvo A chtělo dokonce pokořit dosavadní rekord," řekl trenér štítarských hasičů Lukáš Macht.

Od výstřelu ze startovací pistole, při mínus sedmi stupních vše nasvědčovalo, že tomu tak bude.

„Povedl se nám nádherný koš, voda z mašiny šla kolem 7 vteřin. Ale protože požární sport je kolektivní souhra,  drobné uklouznutí béčkaře mělo řetězovou reakci, čímž  jsme skončili čtvrtí," popisuje dramatické chvíle Macht.
I přesto se Libor Váchal z Křenov, který letos běžel za družstvo Štítary A, stal nejrychlejším proudařem.

Led pod nohama soutěžících se podepsal i na výkonu družstva B.

„Proudař uklouzl a už nebyl schopný se udržet. Celkově to znamenalo neplatný pokus a 11. až 15. místo. I přes neúspěch jsme všichni odjížděli nadšeni, nabití novými zkušenostmi a připraveni dobýt tuto soutěž příští rok. Chtěl bych poděkovat všem klukům, kteří jeli s námi a doplnili nám družstva, a vzkázat jim:  Tretry na nohy, elasťáky na sebe a šup trénovat. Tvrdá ruka trenéra vede k úspěchu. Věřím, že s klukama  vyhrajeme vše, kde se ukážeme," dodává Macht.

Autor: Helena Bauerová

Štítarští hasiči se připravují na závody

Šítarští dobrovolní hasiči.

Šítarští dobrovolní hasiči. Autor: Deník/ Helena Bauerová

včera 09:12

Štítarské dobrovolné hasiče neodradilo ani pár stupňů nad nulou.

 

Pilně trénovali, neboť se 19. ledna chtějí poprvé zúčastnit  zimní soutěže v požárním útoku ICE CUP 2013 v Dolním Hradišti.

  „Je to zimní setkání sborů Plzeňského kraje a my tam jedem vyhrát," říkají se smíchem hasiči. 

Zatímco někteří z družstva už vědí, co tato soutěž obnáší, pro ostatní to bude zcela nový zážitek.

„S kolegou už jsme tam byli dvakrát.  Náš mančaft je výběr západočeského kraje. Skoro nejlepší strojník, troják i koš je taky výborný. Já s kolegou jsme z Meclova a Pařezova a dvakrát týdně běháme deset kilometrů na trénink do  Štítar. Zima, déšť ani sníh nikomu z družstva nevadí," usmívá  Luboš Macht, kterého kolegové označili jako tiskového mluvčího, a pokračuje: „Naším dalším cílem je je vyhrát letos první místo v okresní soutěži a pohár Hořiny. Takže  hasiči z Horní Kamenice by už také měli začít trénovat, protože jinak to budou mít příští rok hodně těžké."

Hasiči se pustili do tréninku s chutí, i když museli být pod novými dresy řádně oblečení. Jirka, který obsluhuje koš, trénoval dokonce v neoprénu. Bez něho by v lednu na soutěži těžko vydržel ponor do kádě plné ledové vody.

Autor: Helena Bauerová

  Až na malé tiskové chyby : Tiskový mluvčí se jmenuje Lukáš a košák na fotce je Petr

Jinak se článek paní redaktorce moc povedl, jelikož dostala samé seriozní informace,

možná že, i dobrá polovina je pravda .

  Tímto děkujeme našemu tiskovému mluvčímu za odvedené dílo a musíme konstatovat že, tuto práci odvedl opravdu dokonale         Luky DÍKY .