Jdi na obsah Jdi na menu

ICE CUP Dolní Hradiště 18.1.2014

24. 1. 2014

ICE CUP Dolní Hradiště  2014

Štítarské hasiče dokázal porazit jen tým EXTRA Ligy ČR v Požárním útoku.

 

  Hasiči SDH Štítary se dne 18.1.2014 zúčastnili jubilejního 10. ročníku ICE CUPu v obci Dolní Hradiště na severním Plzeňsku. Cíl týmu A byl pokusit se o co nejlepší výsledný čas v soutěži, tým B si jel hlavně zaběhat v bezvadné atmosféře zimní soutěže, sbírat zkušenosti a v neposlední řadě, krýt záda Áčku. Na letošní ročník závodů v požárním útoku se přihlásil rekordní počet 24 družstev mužů a 3 družstva žen ze západočeského a Středočeského kraje. Při rezervaci startovního pořadí bylo Áčku přiděleno startovní číslo 8. a Béčku start. číslo 15.

  Po příjezdu na " místo činu " nás oproti loňsku nečekaly typicky zimní podmínky, tím pádem jsme byli ušetřeni omrzlin a jiných požitků při minusových teplotách. Teploměr se pohyboval v rozmezí jednoho až dvou stupňů nad bodem mrazu. Za této situace pořadatelé očekávali i možné pokoření dosavadního rekordu místní trati.

  Po dokončení útoku sedmého týmu se závodníkům podařilo jen jednou dokončit pokus pod hranicí 16 sekund. Následoval útok Štítarského týmu A, časomíra se zastavila na hodnotě 15:48 s. na levém terči a 15:79 s. na terči pravém. Kluci zaběhli fantastický čas 15:79 s. což znamenalo průběžné první místo , ale následovalo ještě dalších 17 pokusů mužských družstev, včetně Štítarského Béčka, které dokončilo svůj útok v pěkném čase levý proud 16:94 s. a pravý proud 17:47 s. Výsledný čas stačil na 11. místo, což bylo v první polovině startovního pole v silně obsazené soutěži. A   tým udržel své průběžné první místo až do předposledního pokusu družstva SDH Bezděkov pod Třemšínem, které startovalo z 26. pozice. Tento tým hasičů se zúčastňuje prestižního seriálu soutěží EXTRA Liga ČR v požárním útoku a patřil mezi favority soutěže, což po svém nádherně zaběhnutém pokusu, při němž padl nový rekord trati, v hodnotě 15:44 s. také potvrdil ! Doposud vedoucí tým Štítar tak odsunul na druhou příčku, kterou se podařilo udržet až do konce soutěže.

  Oba týmy Štítar podaly famózní výkon. Zvláště Áčko svým druhým místem  dosáhlo svého nejlepšího výsledku v soutěži, ve které startují  družstva hasičů zúčastňující se Západočeské Hasičské ligy.

  Na Ice Cupu v Dolním Hradišti dokázal Štítarské hasiče porazit jen jeden jediný tým z EXTRA Ligy ČR v požárním útoku !!!

  Poděkovat za sportovní výkony obou týmů bychom chtěli nejen členům SDH Štítary, ale i oběma hostům,

Liborovi Podlipskému a Liborovi Váchalovi, kteří běželi na postech proudařů a podíleli se na tomto super výsledku.

KLUCI DÍKY MOC !!!

  V neposlední řadě děkujeme panu Janovi Kulovanému ( Koulíkovi ) ze Starého Rožmitálu za opravu naší hasičské stříkačky, se kterou jsme po jeho úpravě nad míru spokojeni !! Honzo děkujeme.

  I když nám trofej za první místo, porcelánový sněhulák doslova " proklouzl mezi prsty " příštího ročníku  ICE CUPU rádi zúčastníme znovu !!